Morey Palo Santo Doğal Ağaç Tütsü 50 G ZV6142

Morey Palo Santo Doğal Ağaç Tütsü 50 G ZV6142

Ana Sayfa / Kozmetik & Kişisel Bakım / Ev Kozmetiği / Tütsü
USD 10 In stock
$10.00 $23.00 44% OFF Promosyon Sadece 1 Gün
Rated 4.5/5, 92 Reviews

Özellikler ve Bilgiler

Morey Palo Santo Doğal Ağaç Tütsü 50 G ZV6142

Palo Santo Ağaç Tütsü, hammaddesi Bursera Graveolens ağacının kadim bilgisini adeta uzaklardan buralara taşıma mütevaziliği göstermiş bir pakettir. Palo Santo tütsü, yakmadan dahi kokladığınızda sizi, Peru ormanlarına veya Meksika yarımadalarına doğru zihinsel bir yolculuğa çıkaracak. Bulunduğunuz mekanları nefis doğal ve egzotik esanslarla sarmalamak istiyorsanız, sakinliği ve canlandırıcılıcığı bir arada sunan Palo Santo'yu mutlaka denemenizi öneririz.

PALO SANTO NEDİR

Palo Santo ağacı olarak bilinen Bursera Graveolens, ülkemizde yeni yeni adını duymaya başladığımız vahşi bir ağaç türü. Kokusundan, yağından şifa fışkıran Güney Amerika kıyılarına özgü bu ağaç, Aurveda tedavilerinde ve Batı dünyasında yapılan bazı ilaçların ve tütsülerin hammaddesi olarak kullanılıyor. Çam, nane ve limon tatlı notalarına sahip Bursera Graveolens'in memleketini buram buram ferahlıkla kapladığına şüphe yok. Palo Santo Ağaç Tütsü, ağacın tabii sürecinde kuruyan dallarından elde edilen doğal bir koku çeşidir. Yani hiçbir şekilde katkı maddesi barındırmaz. Solunan ağacın tamamen kendi, öz kokusudur. Şamanlar tarafından kutsal kabul edilir ve çeşitli ritüellerde kullanılır. Hatta etkilerini hissedebilmek için ağacın değerini bilen şamanlardan izin almamız ve uyumlanma sürecinden geçmemiz gerektiği söylenir.

PALO SANTO FAYDALARI

Palo Santo ağacı, genellikle turunçgillerin kabuğundan elde edilen d-limonen bileşikleri; meyve sebze bileşiklerinde bulunan azotlu monotrepen maddeleri içerir. Anti-enflamasyon özelliği sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir. Sinir sistemini sakinleştirerek kanser semptomları, baş ağrısı, eklem ağrıları gibi çeşitli ağrıların dinmesine yardımcı olur. Soğuk algınlığı, bronşit ve astım gibi pek çok fiziksel rahatsızlığın iyileşme süreçlerini kolaylaştırdığı söylenir. Sakinlik ve huzur vererek depresyon, anksiyete, duygusal travma, stres ve endişeyi dindirir. Zihinsel netlik ve berraklık kazandırarak konsantrasyonu artırır. Yoga, meditasyon ve nefes çalışmaları için harika bir atmosfer tamamlayıcıdır. Sevinç duygularını teşvik eder. Özünden gelen kokusu hayatınızdaki yeni başlangıçları hatta her yeni başlayan günü taze bir karşılama duygusu verir. Eski olumsuz duygularla vedalaşmak için motive edicidir. Pozitif hissetmenizi sağlar. İlham vererek yaratıcılık gerektiren işlerinizde, geniş bir perspektiften bakabilmenize etki eder. Bağışlama ve sevgi duygularını uyandırarak bolluk ve bereket çağırır. Üçüncü gözü ve epifiz bezini tetikleyici özelliği ile Dolunay ve Yeniay gibi çeşitli ritüellerinizde de kullanabilirsiniz.

PALO SANTO NASIL YAKILIR

Palo Santo çubuğunu biraz eğerek uç kısmından ufak bir alev oluşana kadar yakınız. Bir dakika kadar yanmasına izin verdikten sonra üfleyerek söndürebilirsiniz. Tüten dumanı çalışma alanınız, eviniz, arabanız, banyonuz gibi enerjiyi tazelemek istediğiniz her yerde dolaştırabilirsiniz. Bu esnada niyetlerinizi, dileklerinizi içinizden geçirmek faydalı olacaktır. Zengin aromatik kokusu ortamınıza iyi hisler taşıyacaktır. Gezdirme işleminiz bittiğinde, sitemizde de bulunan, ateşe dayanıklı metal, cam veya kil malzemeden tütsülüklere veya herhangi bir kaba çubuğu yerleştirebilirsiniz. Bir iki dakika içerisinde kendi kendine sönecektir. Aynı çubuğu her ihtiyaç duyduğunuzda defalarca kullanabilirsiniz. Palo Santo Ağaç Tütsüyü bir tütsülük içerisinde sabit bir yerde de tüttürebilirsiniz.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

- Tütsü çubukları elle kesildiklerinden uzunlukları 10-12 cm arası değişiklik gösterebilir ve Farklı kalınlıkta olabilirler.

- Doğal bir ürün olduğundan renk tonları ve biçimleri farklılık gösterebilir.

- % 100 sürdürülebilir ve doğal tarım prensiplerine uygun olarak üretilir.

- Peru' dan ithal edilmiştir.

- Paket içeriği 50 Gram Palo Santo'dur

Morey Palo Santo Doğal Ağaç Tütsü 50 G ZV6142